Bukiet na Dzień Kobiet skromny, ale ze smakiem

W Dniu Kobiet mężczyźni stają się prawdziwymi dżentelmenami i starają się sprostać wyzwaniu, obdarowują kobiety stosownym bukietem. Nie dotyczy to tylko kobiet bliskich sercu, ale również krewnych, koleżanek, znajomych z pracy czy z uczelni.

Trzeba jednak przyznać, że, kwiatowe smaki w ciągu ostatnich kilku lat zmieniły się znacząco, pospolite pęki róż wychodzą z modowego trendu. Obecnie oryginalnym autorem kompozycji, staje się mały bukiet w powściągliwym europejskim stylu, jak również egzotycznym, jak w przypadku niebieskich storczyków.

Bukiet na Dzień Kobiet skromny, ale ze smakiem

Kwiaty są nieodzownym atrybutem wiosennego Święta Kobiet. Należy zauważyć, że mężczyźni kupowali bukiety nawet w kryzysowych latach, gdy niczego nie można było dostać w sklepach lub brakowało funduszy. W dniu 8 marca wszystko było w porządku, po prostu ludzie wybierali inną kategorię kwiatów, tzn. tańszą.

8 marca to długo oczekiwane święto dla ukochanych kobiet, które zasługują na specjalnie uhonorowanie i okazanie im nie tylko miłości, ale także wdzięczności za dobro, troskę i odpowiedzialność. Mimo że różane bukiety nie są już modne wielu panów wybiera je nadal, ponieważ kobiety kochają róże, które jak żadne inne pasują na każdą okoliczność.

Przykładem połączenia stylu i delikatności są kremowe róże które oznaczają wzbierającą namiętność, w towarzystwie eleganckiej eustomy i estetycznej zieleni dekoracyjnej to idealny bukiet dla kobiety. Taka kompozycja na Święto Kobiet zachwyca swoim urokiem i skromnością, ale także profesjonalnym wykonaniem.

Bestseller na 8 marca to oczywiście wiosenne kwiaty, a następnie róże. W tym okresie wiodą prym tulipany, hiacynty, żonkile, zwłaszcza w modzie są delikatne kwiaty, takie jak piwonie. Wielu florystów zauważa, że smaki Polaków zależą także od pory roku. Na przykład w dniu 14 lutego – róża, 8 marca – tulipan, lub goździk jednak niektórzy wolą inne rozwiązania. Na terenie Polski obecnie można znaleźć nie tylko dobrze znane niebieskie róże, ale niebieskie storczyki, a nawet stokrotki.

Bukiet kwiatów z okazji Dnia Kobiet może zawierać jeden gatunek, a może myć zbiorem wielu różnych roślin, wszystko zależy od inwencji mężczyzny lub zmyślnej kwiaciarki. W tym przypadku większość mężczyzn od kilku lat zakochuje się w niestandardowych bukietach, pozostawiając w przeszłości wybieraną dotąd wiązankę szkarłatnych goździków. Teraz nacisk kładziony jest na oryginalność, kiedyś ludzie przychodząc na urodziny, kupowali pięć róż i byli szczęśliwi, teraz zamawiają fantazyjne kompozycje.

Bukiety w Dniu Święta Kobiet składające się z jednego rodzaju kwiatów zdarzają się coraz rzadziej, dając pierwszeństwo złożonym autorskim kompozycjom, w których znajdują się rośliny z innej strefy klimatycznej, dodatki i elementy wystroju. Trzeba stwierdzić, że mono-bukiety można nazwać szykownymi, ale nie oryginalnymi.

Kolejny trend w modzie zauważalny w Dniu Kobiet to świeże kwiaty w doniczkach. Takie kwiaty nie zawsze poddają się hodowli w domu, ale zawsze wymagają szczególnej opieki, i pielęgnacji. Kwiaty w bukietach są krótkotrwałe, ale podobają się ze względu na tradycję i niezwykły urok.

Komentarze są wyłaczone